#
Ul. Tadeusza Śliwiaka 53, 30-798 Kraków +48 606 108 176 bok@izolacjewschod.pl

Co jest najlepsze do ocieplenia poddasza?

najlepsze do ocieplenia poddasza

Budowa domów jednorodzinnych wygląda obecnie całkiem inaczej niż jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie jest trend na budowanie niewielkich domów parterowych z zagospodarowanym poddaszem, tak by mieć jak najwięcej przestrzeni. Dobrze ocieplone poddasze to jest nie lada wyzwanie dla każdego kto postanawia zagospodarować na nim przestrzeń mieszkalną i jest to spowodowane kilkoma czynnikami.

Poddasze musi być dobrze docieplone, aby chronić w zimie przed mrozem, ale równocześnie dawać schronienie przed upałem w letnie dni. Jeśli dochodzi do tego nietypowa konstrukcja dachów która utrudnia proces ocieplania, to pojawia się kolejny dylemat do rozwiązania. Zazwyczaj w projekcie dachu przewidziane są okna dachowe lub lukarny czy świetliki, które mogą tworzyć dodatkowe mostki termiczne utrudniające utrzymanie izolacji ciepła, a przez to podnoszą koszty ogrzewania lub klimatyzacji. Odpowiednie dopasowanie do takich otworów okiennych materiałów izolacyjnych może być bardzo kłopotliwe i trudne do wykonania nawet dla doświadczonych fachowców.

ocieplenie pianką purOd jakiegoś czasu w budownictwie używa się pianki poliuretanowej, która zdobywa coraz większe grono zwolenników, w tym także w Polsce. Pianka powoli wypiera z rynku tradycyjne sposoby ocieplania za pomocą wełny mineralnej i styropianu. Jest łatwiejsza w nakładaniu, nie wymaga użycia dodatkowo gwoździ czy kleju, nie wywołuje reakcji alergicznych i jest idealnym rozwiązaniem do ocieplenia poddaszy.

Piankę poliuretanową nakłada się bezpośrednio na folię paro-przepuszczalną ze specjalnego aplikatora, pianka zwiększa swoją objętość i dopasowuje się do powierzchni, zamykając wszelkie luki i zagłębienia. Pianka po pewnym czasie sztywnieje i tworzy jedna warstwę z podłożem dachowym, dodatkowo je usztywniając. Bez problemu można w krótkim czasie po nałożeniu pianki nakładać na nią płyty regipsowe, co pozwala na szybkie i łatwe zagospodarowanie całej powierzchni poddasza.

#