#
Ul. Tadeusza Śliwiaka 53, 30-798 Kraków +48 606 108 176 bok@izolacjewschod.pl

Docieplanie poddasza

docieplanie poddasza

Z upływem czasu jest bardzo prawdopodobne, że ocieplenie z wełny mineralnej będzie coraz gorszej jakości. Zimą pojawiają się wyższe koszty ogrzewania, latem mamy problem by dom się nie przegrzewał. Jeśli tak się dzieje to powinniśmy wybrać jakąś inną formę izolacji, która wykonana może być przy użyciu piany PUR.

To rozwiązanie, które jest tanie i bardzo dobrze się sprawdza. Jako materiał izolacyjny wełna jest wykorzystywana już bardzo długo i uważana jest za bardzo dobry materiał. W praktyce jest jednak nieco inaczej, szczególnie, że skuteczność takiego ocieplenia jest niewielka. Podstawową wadą wełny będzie to, że charakteryzuje się sporą nasiąkliwością i dlatego będzie w związku z tym tracić swoje właściwości izolacyjne. Tym samym nie funkcjonuje w należyty sposób. Z czasem może się także okazać, że coraz bardziej wilgotne staną się między innymi konstrukcyjne elementy budynku. Wełna będzie takim materiałem, który przez niektórych określany jest jako niewdzięczny. Ponieważ może to wymagać dużej ochrony przed warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo charakteryzować się będzie tym, że pyli i często pojawi się problem alergii.

Dlaczego piana poliuretanowa?

izolacja pianą PURPianę PUR będzie można określić jako materiał oddychający, który przepuszcza powietrze. Dlatego nie będzie tracić właściwości praktycznie przez całe użytkowanie. Nakładanie piany jest szybkie i tym samym wykonanie prac będzie bardzo szybkie. Piana PUR jest nakładana obecnie na większość materiałów i nie ma tutaj ograniczeń. Stosowana może zostać także jako element wypełniający między przegrodami.

W tym momencie wykorzystuje się dwa rodzaje pian. Może być piana zamknięta albo otwarta komórkowo. Budowa piany zamkniętej jest tak wykonana, że będzie ona paroszczelna i nie będzie przepuszczać powietrza. Najczęściej wykorzystywana będzie w dużych powierzchniach przemysłowych, gdzie najczęściej stanowi izolację murów. Piana otwarta komórkowo jest tak wykonana, że będzie miała komórki otwarte i dzięki temu może oddychać i przepuszczać powietrze. I to właśnie ona powszechnie wykorzystywana jest jako izolacja domów i element, który będzie nam zastępował wełnę mineralną.

Natryskowa technika nakładania sprawia, że można zastosować ją bez problemów także w tych budynkach, gdzie dach jest skomplikowany. Po nałożeniu piana znacząco zwieksza swoją objętość a to sprawi, że będzie się mogła dobrze dopasować do dachu. To oczywiście sprawia, że będzie można stosować tą pianę jako element, który będzie uzupełniał wszystkie mostki termiczne. Także w sytuacji, w której w dachu są jakieś szpary czy niedoskonałości to piana będzie w stanie to skutecznie wypełnić.

Wymiana bez rozbiórki dachu

natryskiwanie pianą PUR

Piana ma właściwości, które sprawiają, że można ją nakładać w metodzie natryskowej oraz zalewowej, wymiana wełny na pianę obecnie będzie możliwa nawet bez rozbierania dachu. Chcąc takie race wykonać warto postarać się o dobrego wykonawcę, który będzie w stanie tym się dobrze zająć i zrobi to wszystko na wysokim poziomie. Wymiana taka powinna w dłuższej perspektywie stać się dla nas szansą na to by zaoszczędzić na ogrzewaniu, dlatego warto na taką wymianę się zdecydować i takie prace przy wymianie izolacji przeprowadzić.

#