#
Ul. Tadeusza Śliwiaka 53, 30-798 Kraków +48 606 108 176 bok@izolacjewschod.pl

Izolacje natryskowe pianą poliuretanową

Izolacje natryskowe pianą

Rynek izolacji przez lata był dominowany przez tradycyjne rozwiązania, które mają jednak sporo różnorakich wad. Wyznacznikiem dla tych materiałów była jednak przede wszystkim niska cena. Przy stosowaniu wełny czy styropianu niemożliwe będzie jednak wypełnienie pustek.

Dlatego przy dachu, który ma około 170 metrów kwadratowych i będzie izolowany wełną czy styropianem powstanie nawet 2500 połączeń, które łącznie stworzą nam ubytek na poziomie 5 metrów kwadratowych. Kolejne utrudnienie będzie powstawać w czasie izolowania powierzchni o niestandardowych kształtach jak przy sklepieniach łukowych, lub w momencie, gdy wykonawca napotka na połącznie kilka nietypowych konstrukcji.

W tych przypadkach ciężko będzie zapewnić sobie instalacje izolacji, czasami może się to okazać praktycznie niemożliwe. Wszystkie problemy znikną w momencie, gdy wybierze się nowoczesną natryskową izolację z użyciem piany PUR. Co więcej ten szybki sposób na aplikację praktycznie nie będzie generował odpadków i co ważne dotrze do wszystkich miejsc co stworzyć warstwę izolacji o monolitycznym charakterze. Nie będzie tam przerw i nie będą powstawały mostki termiczne. Ocieplenie między krokwiami z wełny mineralnej wykonywać można po upływie roku od przygotowania więźby. Wszystko wynika z tego, że drewno musi schnąć około 8 miesięcy. Natomiast gdy chce się szybko wykonywać izolację to ograniczeń nie będzie nam stawiać właśnie pianka poliuretanowa.

Co to jest pianka poliuretanowa?

Izolacje natryskowe pianą poliuretanowąPoliuretany obecnie są już praktycznie wszędzie i w każdej dziedzinie naszego życia można się z nimi spotykać. Niejednokrotnie nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wiele przedmiotów, które nas otaczają wykonywanych jest właśnie z tego materiału. Pianka PUR stosowana jest także jako wypełnienie do drzwi mieszkalnych, chłodniczych czy bram modułowych. Pianka stosowana jest także jako zastosowanie do materiałów przy produkcji brodzików i wanien, zabawek oraz dekoracyjnych elementów.

Pianka poliuretanowa stosowana może być do izolacji termicznych, metodą natryskową przy używaniu specjalnych urządzeń z wysokim ciśnieniem. Swoje zastosowanie ma w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym oraz przechowalniczym. Powstawać może przez zmieszanie w głowicy dwóch komponentów systemu, przy czym dojdzie do ich spienienia. Następnie oba komponenty wydostają się z urządzenia przy użyciu węży wysokociśnieniowych z osłoną termiczną. Pianka jak zostanie natryskiwana będzie bardzo szybko zwiększać swoją objętość i pokryje dokładnie całą powierzchnię dachu.

#