#
Ul. Tadeusza Śliwiaka 53, 30-798 Kraków +48 606 108 176 bok@izolacjewschod.pl

Ocieplanie poddasza – oszczędność i ekologia

ocieplanie poddasza

Jeśli chodzi o ocieplenie domu, to zawsze gwarantuje ona komfort termiczny mieszkańców. Dzięki temu będzie można oszczędzać pieniądze, ponieważ cenne ciepło będzie nam uciekać. W czasie mrozów nie będzie potrzeby tak dużego i intensywnego ogrzewania. I można również dzięki temu zadbać o środowisko.

Jeśli temperatury będą dodatnie, to będzie można w ogóle rezygnować z dogrzewania takich pomieszczeń. Jeśli mamy mniejsze spalania paliw to oczywiście będziemy również mogli oczekiwać, że dbamy o środowisko naturalne, ponieważ emitowanie gazów cieplarnianych będzie mniejsze. Ochrona termoizolacyjna pozwoli nam uchronić dom przed działaniami szkodliwych promieni UV. Termoizolacja będzie powstawać, gdy wykonać będzie można jakieś złożone działania, które służyć będą całkowitemu ociepleniu.

Jeśli chcemy wykonać sobie nowoczesną i skuteczną izolację, warto się także zdecydować na jakieś opinie od specjalistów, którzy nam podpowiedzą, jakie rozwiązania będą najlepsze właśnie dla nas. Wydaje się, że właśnie natrysk piany PUR może być dobrym wyborem. W ten sposób rzeczywiście tworzy się efektywną energetycznie izolację. Będzie to znaczyć, że mniejsza będzie ilość energii, która potrzebna jest do utrzymywania odpowiedniej temperatury w budynkach. Zarówno zimą jak i latem będzie można uzyskać sobie w pomieszczeniach taki klimat na jakim będzie nam zależało.

izolacja natryskowa do ociepleniaStosowanie izolacji natryskowej to zawsze ciekawe rozwiązanie, ponieważ możliwość zablokowania wszystkich mostków termicznych jest tutaj znaczące. Natrysk piany sprawi, że wszystko zostanie ukryte. Nie musimy się więc obawiać, że wszystko będzie dobrze zorganizowane i izolacja będzie sprawnie funkcjonować. Przy natrysku można wykonać izolację dość szybko a jednocześnie możemy być pewni, że będzie to warstwa jednolita, która będzie dobrze izolować całość budynku. Wśród wielu zalet natrysku piany PUR należy koniecznie wymienić:

  • bardzo niski współczynnik przenikania ciepła A – dzięki temu będzie można zmniejszyć grubość izolacji w stosunku do tych tradycyjnych form izolacyjnych nawet o połowę
  • nie będzie mostków cieplnych – mostki cieplne tak naprawdę są najważniejszym winowajcą, który odpowiada za to, że w pomieszczeniach mamy wychłodzenie
  • izolacja będzie dodatkową barierę wodną w budynku
  • ogranicza możliwość skraplania się wilgoci w budynku na jego ścianach
  • mniejszy hałas
  • parametry izolacji w czasie się zmniejszają
  • izolacja jest odporna na większość stosowanych w przemyśle rozpuszczalników co sprawi, że charakteryzuje się dobrą wytrzymałością.
#