#
Ul. Tadeusza Śliwiaka 53, 30-798 Kraków +48 606 108 176 bok@izolacjewschod.pl

Pianka poliuretanowa na poddaszu

poddasze ocieplone pianą pur

Poddasza ocieplane piankami poliuretanowymi to bardzo przyjemne miejsca. W zimie są one ciepłe i przytulne, a w lecie nie nagrzewają się za bardzo. Co ważne, są one w pełni bezpieczne.

Gotowa pianka ma estetyczną postać jednolitej powierzchni, która nie kruszy się i nie pyli. Nie spowoduje alergii nawet u delikatnych dzieci, a do tego jest w pełni bezpieczna dla środowiska. Sama nie wchodzi w żadne reakcje biologiczne z przyrodą, a przy jej produkcji nie wykorzystuje się żadnych trucizn czy gazów cieplarnianych. Posiada ona też zdolność do tłumienia hałasu.

Ocieplenie poddasza ma znaczenie kluczowe, ponieważ to właśnie tą drogą uciekać może najwięcej ciepła. Dzieje się tak nawet wtedy, kiedy poddasze jest zabezpieczone jednym z klasycznych materiałów. Taka wełna mineralna tworzy mostki ciepła, przez które nie tylko ucieka dużo energii, ale jeszcze do wnętrza przedostaje się wilgoć i może rozwijać się w tych miejscach grzyb. Z piankami poliuretanowymi nie ma takich problemów, a koszty ciepła dzięki nim spadają nawet o 50% w stosunku do przestrzeni nieocieplonych.

Nasza firma stawia zawsze na to, co najlepsze, więc do wykonywanych przez nas realizacji stosowana jest tylko nowoczesna pianka Tecnopol TECNOFOAM G-2008. Jej użycie podpowiada nam doświadczenie. Z nią można liczyć na:

  • nakładanie piany pur na poddaszetrwałość: na piankę udzielane jest 20 lat gwarancji; przez ten czas ma się pewność, że pianka nie będzie odklejała się od powierzchni tracąc swoje właściwości termoizolacyjne, ani nie będzie się kruszyła;
  • zalety technologii otwartokomórkowej: pianka otwartokomórkowa zapewnia izolację termiczną, przepuszcza parę wodną i jest w stanie skutecznie wytłumiać hałas;
  • uniwersalność i łatwość wykonania izolacji: pianka może pokryć dowolne powierzchnie i dotrzeć w dowolne miejsce dzięki faktowi, że w czasie nakładania bardzo mocno się rozszerza; skutecznie wypełnia trudno dostępne miejsca i zamyka wszelkie szczeliny.

Technologia natryskowej izolacji piankowej jest nie bez powodu uznawana za najlepszy sposób na ocieplanie poddasza. Zapewnia ona komfort, poprawia ekonomiczność budynku, a do tego nie stanowi zagrożenia biologicznego. W wacie mineralnej potrafią zalęgnąć się szczury, a kiedy namoknie, jest idealną pożywką dla pleśni. Pianka nie jest dotknięta żadnym z tych problemów.

#