#
Ul. Tadeusza Śliwiaka 53, 30-798 Kraków +48 606 108 176 bok@izolacjewschod.pl

Rodzaje materiałów do izolacji polimocznikowych

nakładanie polimocznika

Polimocznik

Polimocznik to dwuskładnikowy system, który jest przeznaczony do tworzenia powłoki, która będzie wodoszczelna i będzie dobrej jakości. Może ona pełnić rolę hydroizolacji a także chronić przed korozją. Technologia taka to rozwiązanie, które będzie pozwalało na stworzenie jednolitej izolacji bez połączeń, która będzie odporna na środowisko chemiczne oraz wodę.

Charakteryzuje się ona właściwościami mechanicznymi. Materiał tego typu sprawdzi się w warunkach przemysłowych oraz w tych miejscach, gdzie będzie szczególnie intensywna eksploatacja mechaniczna oraz chemiczna. Powłoki polimocznikowe stosowane są bardzo często na beton, metal, drewno czy jako zabezpieczenie izolacji z pianki PUR. W miejscach, gdzie chcemy zapewnić sobie trwałość koloru można położyć warstwę odporną na promienie UV.

Hybryda Polimocznikowa

Hybryda Polimocznikowa jest dwuskładnikowym system, który będzie przeznaczony do tego, by umieszczać do na różnych powierzchniach tworząc system, który będzie wodoszczelny i będzie mógł pełnić skutecznie różne role. Z zasady jest to rozwiązanie, które będzie formą hydroizolacji jak i też będzie miało rolę antykorozyjną. W porównaniu do czystego polimocznika hybryda będzie rozwiązaniem, które charakteryzuje się mniejszą ceną w stosunku do izolowanej powierzchni.

polimocznik zastosowanie

Najczęściej wykorzystuje się to na takich powierzchniach, gdzie eksploatacja nie jest szczególnie aktywna i nie ma takich obaw, że będzie dochodziło do szybkiego zniszczenia materiałów. Powłoki tego typu sprawdzają się między innymi jako skuteczne zabezpieczenie izolacji zamknięto-komórkowej przez użycie pianki poliuretanowej, dachów, piwnic, fundamentów, balkonów, tarasów czy też konstrukcji stalowych oraz betonowych. W miejscach, gdzie wymaga się trwałości również można położyć pewną warstwę, która odporna będzie na działanie promieni UV.

#