#
Ul. Tadeusza Śliwiaka 53, 30-798 Kraków +48 606 108 176 bok@izolacjewschod.pl

Sposoby na izolację domu

izolacja domu

Stosowne ocieplenie domu sprawia, że w zimie mieszkańcy mogą w nim przebywać w najbardziej komfortowy sposób. Pozwoli ono także pozytywnie wpłynąć na domowe rachunki, ponieważ można oszczędzić na ogrzewaniu, opłaty będą po prostu niższe.

Przy występowaniu wielostopniowych mrozów nie trzeba ogrzewać budynku za bardzo, a spowoduje to oszczędzenie energii i dbałość o najbliższe środowisko. A jeśli temperatury są wysokie, to można nawet całkowicie zrezygnować z dogrzewania. To z kolei wpłynie na mniejszą produkcję paliw opałowych i mniej gazów cieplarnianych emitowanych do atmosfery. Środowisko naturalne będzie za to naprawdę wdzięczne. Szkodliwe działanie promieni UV, uszkodzenia mechaniczne i wpływ pogody też pójdą w niepamięć.

Termoizolacja to wynik wielu działań. Od nich zależy wygląd ocieplenia oraz skuteczność jego działania. Najlepiej polecić wybranie odpowiedniej metody oraz materiałów specjalistom. Oni doradzą z własnego doświadczenia, jak najlepiej postępować w takim wypadku. Dobre wskazówki sprawią, że izolacja termiczna może być utrzymana przez wiele, wiele lat.

Natrysk izolacji PUR to najbardziej efektywny sposób na powiększenie efektywności energetycznej domu. Ta efektywność wyraża się w zminimalizowaniu energii, która jest konieczna, aby utrzymać temperaturę w pomieszczeniach na stałym poziomie. Dobry efekt można osiągnąć i w zimie, i w lecie, także w budynkach niezaizolowanych. Taka izolacja dobrze wpłynie na zatrzymywanie ciepła, nie ucieknie ono przez konstrukcję budynku, a tym samym rachunki za energię będą dużo mniejsze. Produkcji izolacji dokonuje się na izolowanej powierzchni. Natrysk piany i bardzo silna adhezja doprowadzają do tego, że taka izolacja w świetny sposób zostaje przytwierdzona do podłoża. Poza tym warstwa będzie położona równo, nie wystąpią na niej spoiny ani szczeliny, nie pojawią się także niepożądane mostki termiczne.

ocieplanie domu

W przypadku natrysku piany PUR mamy do czynienia z wieloma pozytywnymi cechami:

• posiada niski współczynnik przenikania ciepła (A) , co znacząco ogranicza grubość izolacji, a to z kolei daje efekt w takiej postaci, że kubatura pomieszczenia zmniejszy się w niewielki sposób (1 cm piany PUR ma odpowiednik w 2 cm styropianu),

• nie powstają mostki cieplne, które odpowiadają za ochładzanie pomieszczeń, za zawilgocenie ścian, a nawet za zagrzybienie,

• to dobra bariera wodna,

• powoduje, że wilgoć nie skrapla się na ściany budynku,

• hałas jest ograniczony,

• nie zmieniają się jej parametry nawet po dłuższym czasie,

• jest odporna na wiele rozpuszczalników.

#