#
Ul. Tadeusza Śliwiaka 53, 30-798 Kraków +48 606 108 176 bok@izolacjewschod.pl

TECNOCOAT – charakterystyka i opis właściwości powłok polimocznikowych firmy TECNOPOL

powłoka polimocznikowa

POLIMOCZNIK P - 2049 wyróżnia się wśród innych powłok natryskowych swoimi właściwościami i budową. Jest to membrana natryskowa, wytworzona na bazie czystego polimocznika, która jest przyjazna dla środowiska, wodoszczelna, chroniąca przed korozją i szczelnie przylega do każdego podłoża na którym jest zaaplikowana, jednocześnie zachowując właściwości antypoślizgowe.

Czas potrzebny do całkowitego wyschnięcia to 4 sekundy, a później staje się niezwykle twarda i odporna na wszelkiego rodzaju działania bakterii, czynników atmosferycznych, a także substancji kwasowych i zasadowych. Rewelacyjnie nadaje się na zabezpieczenia wszelkiego rodzaju spoin i naroży, a łatwość aplikacji sprawia, że nie zajmuje to dużo czasu.

POLIMOCZNIK można także nakładać na mokre powierzchnie, co jest nowością na rynku. Jeśli chodzi o estetykę nakładania, to wyróżnia się spośród innych szeroką gamą kolorystyczną i niezwykłą trwałością. Po nałożeniu jest łatwy w czyszczeniu z zabrudzeń jakie powstają w czasie prac związanych z hydroizolacją, a jednocześnie jest odporny na ścieranie, rozdzieranie czy ściskanie. 

POLIMOCZNIK wyznacza nowe trendy w budownictwie i zapoczątkowuje wiele pozytywnych zmian w branży. Polimocznik ma wielorakie zastosowanie i jest niezawodny wszędzie tam, gdzie najważniejszą rolę odgrywa wodoszczelność oraz trwałość nakładanej powłoki. Bardzo dobrze znosi warunki składowania oraz pracę nawet w bardzo skrajnych temperaturach sięgających od -40 stopni do +180 stopni, co także jest niezwykłą cechą dla tego typu produktów. Inną ważną cechą jest też to, że można go stosować na powierzchnie mające styczność z wodą pitna i etanolem.

nakładanie powłoki polimocznikowej
 

Ten typ powłoki natryskowej najczęściej stosuje się w wykonywaniu hydroizolacji, powłok antykorozyjnych na elementach stalowych i betonowych oraz do zabezpieczenia części konstrukcyjnych pokryć dachowych, przewieszek i balkonów. Może być także używany do zabezpieczenia szczelności zbiorników z wodą i etanolem. Oprócz tego sprawdza się przy zabezpieczeniu mostów, różnych budowli i ich ścian, budynków przemysłowych, elektrowni, obiektów znajdujących się pod powierzchnią, w elementach przeciwpożarowych oraz we wszelkiego rodzaju pracach związanych z gospodarką wodną i morską.

#